Strona główna
<img src="gfx/tmp_logo.gif" width="240" height="54" alt="Signalco Ltd." border="0"> <img src="gfx/gora_pic.gif" width="305" height="106" alt="">
| | | | | | | |

W celu ułatwienia kontaktu z naszą firmą, zachęcamy Państwa do skorzystania z formularza zapytań.
więcej


Aby otrzymywać najnowsze informacje, proszę podać swój e-mail:
Aktualności

24.11.2008

W dniach 22-23 października przedstawiciele oddziałów GDDKiA, Inspektoratu Transportu Drogowego i firmy Signalco wspólnie w ramach wyjazdu szkoleniowego poznawali czeskie i austriackie systemy Ważenia Pojazdów  w Ruchu (WIM: Weight In Motion).

Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu spotkali się z przedstawicielem czeskiej administracji drogowej w Zlinie. Podczas krótkiej konferencji dr Emil Doupal, niezależny konsultant w dziedzinie stosowania systemów ważenia dynamicznego, zaprezentował i porównał różne technologie wykorzystywane w systemach WIM. Głos zabrali także przedstawicielem czeskiej firmy CROSS – partnera Signalco; specjalizującego się w telematyce drogowej, a głównie elektroniki stosowanej w systemach WIM opartych na czujnikach kwarcowych. Po konferencji uczestnicy udali się na stanowisko pomiarowe, czyli drogę szybkiego ruchu, w której zainstalowano czujniki kwarcowe oraz pętle indukcyjne służące do pomiaru i klasyfikacji ruchu.

Drugi dzień wyjazdu przeznaczony był na spotkanie z austriacką administracją drogową i zapoznanie się z wykorzystywanym przez nich systemie kontroli i karania kierowców lub właścicieli przeciążonych pojazdów. Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć dwie stacje ważenia pojazdów ciężarowych: w Radfeld oraz Kundl (Tyrol). Na tych stacjach wstępne ważenie pojazdów, preselekcyjne odbywa się przy użyciu czujników platformowych, ważone są jedynie pojazdy ciężarowe, które skierowały się na boczny pas ruchu.

Wykorzystywanie systemów  WIM w ramach preselekcji w znaczącym stopniu usprawnia proces kontroli przeciążonych pojazdów, ułatwia karanie kierowców, egzekwowanie prawa i dzięki temu zapobiega dewastacji dróg.

Osoby, które są zainteresowane otrzymaniem raportu ze spotkania w wersji elektronicznej,  prosimy o kontakt z Anną Gomoliszewską: a.gomoliszewska@signalco.pl lub Agnieszką Ryglewicz: a.ryglewicz@signalco.pl.

wstecz


Spółka zarejestrowana: Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000036403.
Kapitał zakładowy 1 687 000,00 PLN.

Copyright © 2003 Signalco LTD. Sp. z o.o. Wykonanie serwisu: Empathy Internet


Strona główna E-mail English version Home page E-mail Polish version